Petek Temizliği ve Bakımı

Petek Temizliği ve Bakımı
Gebze petek temizliği peteklerin verimi düştüğü zaman yapılan bir işlemdir. Kombiyi yüksek sıcaklıklarda yaktığınız halde petekler yeterince ısınmıyorsa peteklerin temizlemesi zamanı gelmiş demektir. Zamanla petek içerisinde biriken tortu ve kir petekleri tıkar. Biriken kir nedeni ile petek içerisinde su yeterince dolaşamaz. Petek içerisindeki su dolaşımı bozulduğundan dolayı petek yeterince ısınamaz ve verim ciddi oranda düşer. Bununla birlikte ısı kaybı oluşur ve yüksek doğalgaz faturalarından kurtulamazsınız.
 
Uzman personellerimiz son teknoloji cihazlar kullanarak Gebze petek yıkama işleminizi yapmaktadır. Petekler temizlenirken evinizde toz veya pislik olmamaktadır. Peteklerin sökülmesine veya herhangi bir yerin kırılmasına gerek yoktur. Bununla birlikte kombi de hiçbir şekilde zarar görmemektedir.
 
Profesyonel yardım almak için Gebze petek temizleme servisi haftanın her günü hizmetinizdedir. Garantili petek temizliği Gebze içi tüm semtlerde yapılabilmektedir. Firmamız petek temizliği fiyatları ile bütçenizi düşünürken, modern cihazlarımızla petek temizliğini zahmetsizce yapmaktadır.
 
Gebze Petek Temizliği İşlemi Ne Sıklıkla Yapılmalıdır?
Petek temizliği gerekli mi olduğunu anlamak aslında çok zor değildir. Petekler tıkalı olduğunda kombiyi yüksek derece yaksanız bile petekler yeterince ısınmayacaktır. Genellikle peteklerin altı sıcak üstü soğuk olmaktadır. Petekler ısınmıyor ise temizleme zamanı gelmiş demektir. Bunun yanında pek çok müşterimiz petekler tıkanmadan düzenli bir şekilde petek temizliği yaptırmaktadır. 2 yılda bir petek temizliği yaptırmak evdeki enerjiyi verimli kullanmanızı sağlayacaktır. Ayrıca tesisat içerisindeki korozyonu önleyerek peteklerin ve kombinin kullanım ömrünü uzatmaktadır.
 
Gebze petek temizleme nasıl yapılır?
istanbul-petek-temizliğiÖnceden belirtmeliyiz ki petek temizliği evi kirleten bir işlem değildir. Pek çok kişi petekler temizlenirken peteklerin söküldüğünü düşünür. Aslına bakıldığında bu yanlış bir düşüncedir. Petek temizleme esnasında hiçbir dağınıklık veya tadilat söz konusu değildir. Personelimiz işlem esnasında sadece banyonuzu kullanmaktadır.
 
İşlem petek temizleme makinesi ile yapılmaktadır. Temizlik makinesi banyonun havlupana bağlanır. Ardından tüm peteklerin vanaları kapatılmaktadır. Daha sonra temizlenmesi gereken peteklerin vanaları sırayla açılarak makine çalıştırılmaktadır. Temizlik için özel temizleme ilacı kullanılmaktadır. Petek temizleme kimyasalı ve su yardımı ile peteklerin içerisindeki tortu ve kir tamamen temizlenmektedir. Bu işlem tüm petekler için ayrı ayrı tekrar edilmektedir.
 
Petek temizliği süresi petek sayısına göre 1 ile 2 saat arasında değişmektedir.
 
Petekleri temizletmenin zararı var mıdır?
Petekleri temizletmenin kombiye veya tesisata herhangi bir zararı yoktur. Tam aksine petekleri temizletmek daha verimli bir ısınma sağlayacaktır. Tesisat temiz olduğunda su dolaşımı daha kolay olmaktadır. Bu sayede kombi daha düşük ısı ayarında bile evin daha iyi ısınmasını sağlar. Evin sıcaklığı yükselirken, doğalgaz faturalı düşmektedir. Gebze petek temizleme yaptırmak hem daha sıcak bir ortam hem de ev bütçenize katkı sağlar.
 
Petekleri kendim temizleyebilir miyim?
Petekleri-kendim-temizleyebilir-miyimZaman zaman bazı müşterilerimiz peteklerin içindeki suyu tek tek boşaltarak petek temizliği yapmaya çalıştıklarını duyuyoruz. Halbuki bu doğru bir uygulama değildir.
 
Birincisi peteklerin içindeki kirli su boşaltılsa da içinde biriken tortular temizlenmeyecektir. Diğer taraftan içerde kalan kir kısa süre sonra peteğin yeniden tıkanmasına neden olacaktır.
 
Bununla birlikte her peteği tek tek sökmek oldukça zahmetli bir işlemdir. Ayrıca evin tüm odalarının kirlenmesine neden olmaktadır.
 
Hem zahmet çekmemek hem de temiz bir şekilde işlem yaptırmak için bize ulaşın. Öz kombi servisi Gebze personelimiz tarafından tüm işlemleriniz garantili ve en doğru şekilde yapılmaktadır.
 
Yerden ısıtmalı sistemlerde de petek temizleme olur mu?
anadolu-yakasi-petek-temizliğiAlttan ısıtmalı sistemlerde de temizleme yapılmaktadır. Yerden ısıtmalı sistemlerde de temizleme makinesi ve temizleme kimyasalı kullanılmaktadır. Fakat yerden ısıtmalı sistem temizliği petek temizliğine göre daha hassas yapılması gereken bir işlemdir. Mutlaka uzman teknik servisler tarafından yapılmalıdır.
 
Servisimiz yerden ısıtma tesisatı temizliği konusunda eğitimli ve uzman teknisyen kadrosuna sahiptir. Uzman teknisyenlerimiz tarafından Gebze yerden ısıtma sistemi temizliği profesyonel bir şekilde yapılmaktadır.
 
Gebze petek temizliği fiyatları ne kadardır?
Tesisattaki petek sayısı hem işçilik hem de kullanılan temizlik ürünü miktarını değiştirmektedir. Buna bağlı olarak da Gebze petek temizleme fiyatları değişmektedir. Gebze Petek temizliği fiyatları hakkında detaylı bilgi için firmamızı arayınız. Evinizin tesisatı ile ilgili gerekli bilgiler alındıktan sonra fiyat verilmektedir.

 

Yukarı Çık